Dzieci na weselu oczami fotografa ślubnego

Fotografia ślubna daje spore pole do popisu dla miłośników fotografowania dzieci. Także w tak wymagających warunkach, jak reportaż ślubny staram się zawsze poświęcić trochę czasu na portrety dzieci, czy szukanie spontanicznych chwil z ich udziałem. Uwielbiam dzieci na weselu. Ich spontaniczność i emocjonalność zawsze mnie urzeka. Jeżeli zastanawiacie się, czy zaprosić dzieci na swój ślub, zdecydowanie polecam. Z mojej perspektywy są one niezwykłym atutem każdej ceremonii.

portret dziewczynki druhny przed ślubem

W tym roku na przykład zafascynowały mnie przygotowania małych druhen w prześlicznych wiankach i identycznych sukienkach, nawiązujących stylem do sukni panny młodej. Dziewczynki niosły welon, a do całego zadania podeszły niezwykle poważnie.

 

przygotowania małych druhen w dniu slubu

 

 

portret druhny przed ślubem

 

dzieci niosą welon panny młodej

 

Warto zaangażować dzieci do podawania obrączek. Na każdym ślubie na jakim  byłam dzieci doskonale odnajdywały się z powierzonej im roli, podchodząc do niej bardzo odpowiedzialnie. Uczynienie z dzieci mistrzów ceremonii to świetny pomysł, który sprawia, że dzieci czują się potrzebne i docenione.

 

dziecko podaje obrączki parze młodej podczas ślubu w Łazienkach

 

małe druhny niosą obrączki

 

dzieci w kościele podczas ślubu

 

Szaleństwa dzieci na weselu zwykle nie mają końca. A fotografowanie tej przepięknie spontanicznej zabawy to czysta przyjemność. Dziewczynki z poniższych kilu zdjęć były istnymi królowymi parkietu, a piruety w ich wydaniu wprawiały o zawrót głowy tańczących obok gości weselnych.

 

dzieci tańczą na weselu

 

 

dzieci podczas zabawy weselnej

 

Muzyka, światła, bawiący się rodzice i rodzina, liczne atrakcje – to wszystko sprawia, że dzieci na weselu szaleją do utraty tchu.

 

dzieci na weselu

 

dzieci bawią się na weselu

 

Nawet gdy na weselu nie ma zatrudnionej animatorki dla dzieci potrafią znaleźć sposób na zabawę. Poniżej zdjęcie z wesela Eweliny i Leszka, podczas którego dzieciaki zajęły fotobudkę na długie minuty, aby wykonywać zdjęcia w różnej konfiguracji i w różnych przebraniach.

 

dzieci na weselu pozują w fotobudce

 

Z moich obserwacji wynika, że często nawet najmłodsze dzieci na weselu wytrzymują zaskakująco długo.

 

oczepiny, pan młody rzuca muszką podczas wesela w Boathouse w Warszawie

 

Rozczulające jest to jak małe dziewczynki w strojach księżniczek swoim spontanicznym tańcem potrafią przyćmić cały parkiet, wzbudzając podziw gości weselnych.

 

mała dziewczynka tańczy na weselu

 

A kobiecość i urok osobisty widoczny jest już od najmłodszych lat 🙂

 

fotografia ślubna kraków

 

I jeszcze kilkoro moich ulubionych dzieci na weselu w roli głównej…

 

 

dzieci na weselu

 

 

Składanie życzeń i kolejny piękny moment… Fotografia ślubna dzięki takim chwilom jest moim ulubionym zajęciem 🙂 Nie wahajcie się umieścić maluchy na liście weselnych gości, nie mam wątpliwości, że to właśnie ich radość i uśmiech sprawią, że wesele będzie wyjątkowo piękne i niezapomniane.

 

składanie życzeń po ślubie

 

Zapraszam również do lektury innych moich postów np. Poradnika dla par młodych:

 

Poradnik dla Par Młodych pt. „Ślub oczami fotografa ślubnego, czyli kilka uwag, które naprawdę robią różnicę”

 

Zabezpieczony: Reportaż z chrz… 10 października 2018 Targi ślubne w dwa d… 28 listopada 2018